A Kari Oktatási Bizottság (KOB) a Kar állandó bizottsága (SZMSZ 12.§).
A bizottság illetékessége főképpen a graduális képzések Tanulmányi és Vizsgaszabályzatának és Ügyrendjének véleményezése, a tantárgyprogramok és tantárgykövetelmények véleményezése, és részvétel az oktatás szervezésében, a kockázatkezeléshez és a kontroll folyamatokhoz tartorozó operatív feladatok ellátása.
A bizottság feladata a Kar irányításának segítésére operatív feladatok ellátása, és a Kari Tanács elé kerülő, szakterületére eső előterjesztések véleményezése, melyekkel kapcsolatban módosító javaslattal is élhet, illetve saját illetékességi területén önálló előterjesztéseket is tehet.
A bizottságok szavazati jogú tagjai:
- a bizottság elnöke a területért felelős dékánhelyettes
- a bizottság oktató-kutató tagjainak száma legalább 2, legfeljebb 5 fő, akiket a Kar főállású, teljes munkaidős, minősített oktatói és kutatói köréből a dékán jelölése alapján a Kari
Tanács választ meg, mandátumuk a következő Kari Tanács első üléséig tart, de tetszőleges alkalommal újraválaszthatók - a bizottság összlétszámának negyedét a Kari HK delegálja.
A bizottság ülésein tanácskozási joggal részt vehet a dékán, a Dékáni Hivatal delegáltja, illetve az elnök által a tárgyalt ügyekhez kapcsolódóan meghívott további személy(ek).
A tanszékkel való információcsere, és a feladatok ésszerű megosztása érdekében a több tanszéket érintő témák esetén, vagy ha a bizottság – saját, vagy tanszéki kezdeményezésre – úgy dönt, a bizottság kibővített ülést tart, melyre minden tanszék delegálhat egy tanácskozású jogú tagot.